• Szafa z kantówek i tkaniny – część 2

  117 - Szafa z kantówek i tkaniny - część 2
  Pamiętacie naszą szafę z kantówek? W poprzednim odcinku zakończyliśmy pracę na malowaniu poszczególnych elementów. Teraz są już suche i możemy zabrać się do kolejnych czynności. Do celu zostało nam już tylko kilka prostych kroków.
  1 komentarz
 • Szafa z kantówek i tkaniny – część 1

  1-599 - Szafa z kantówek i tkaniny - część 1
  W wielu domach i mieszkaniach można spotkać miejsca, z którymi nie wiadomo co zrobić. Takie miejsca, to zazwyczaj różnego rodzaju wnęki. Najchętniej widzielibyśmy tam schowek na różnego rodzaju drobiazgi albo szafę na ubrania. Jednak chodząc po sklepach z meblami okazuje się, że meble są albo za duże, albo za małe. Nie mieszczą się albo pozostaje nieestetyczna „dziura”. Można oczywiście zrobić mebel na zamówienie u stolarza. Ale czasami okazuje się, że cena jest zbyt wysoka. Proponuję zatem wykonać zabudowę wnęki lub ściany własnoręcznie.
  1 komentarz
 • Renowacja starego fotela – część 2

  Bez-nazwy-1-577 - Renowacja starego fotela – część 2

  Po kilkudziesięciu godzinach pracy nad moim starym fotelem zaczynał przypominać to, czym był wyjeżdżając z fabryki. W poprzednim odcinku opowiedziałem Wam o jego demontażu i drobnych naprawach. Dzisiaj będzie o dopieszczaniu detali, tapicerowaniu i wykańczaniu. Fotela, oczywiście.
  1 komentarz
 • Renowacja starego fotela – część 1

  Renowacja Fotela - Renowacja starego fotela - część 1
  To nie był raczej jakiś specjalnie szczęśliwy fotel. Taki, wiecie, co to każdą noc spędza przy kominku i słucha bajek, albo jest świadkiem erotycznych ekscesów królewskiej pary. To był raczej przeciętny przedstawiciel siermiężnego designu końcówki lat 80-tych ubiegłego wieku. Produkowany na masową skalę, wprawdzie jeszcze przez ludzi, a nie CNC, ale powtarzalny jak bloki reklamowe w trakcie wieczornego seansu.
  1 komentarz
 • Nowa formuła Sprytnego Bloga

  sbfoto - Nowa formuła Sprytnego Bloga
  Sprytny Blog to miejsce, w którym każdy majsterkowicz czuje się jak w domu. Naszym celem jest wspieranie kreatywności i inspirowanie ludzi używających narzędzi do realizowania ciekawych pomysłów konstruktorskich, stolarskich, remontowo-budowlanych i instalatorskich. Ideę tę realizujemy już ponad rok.
  7 komentarzy