• Półokrągły stojak na drewno kominkowe – część 1

  16-979 - Półokrągły stojak na drewno kominkowe – część 1
  W jesienne i zimowe wieczory nie ma nic przyjemniejszego niż spędzić wieczór przy kominku. Ciepło bijące od paleniska i charakterystyczne, lekko migające światło roztaczane przez płomienie, tworzą niepowtarzalny nastrój. Do podtrzymania nastroju kominka potrzebne jest drewno, a jego przechowywanie w domu zawsze wiąże się z wyzwaniem. Podjąłem więc wyzwanie zrobienia prostego, ale eleganckiego stojaka do drewna, na którym będziemy przechowywać drewno przyniesione z drewutni.
  1 komentarz
 • Zrób to sam – zabudowa z płyt kartonowo-gipsowych (część 2)

  IMGP9434-937 - Zrób to sam – zabudowa z płyt kartonowo-gipsowych (część 2)
  W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy projekt zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych. Teraz czas na finał! Pamiętajcie każdy z Was może zrobić taką zabudowę we własnym domu, wystarczą niezbędne narzędzia i trochę cennych informacji.
  Skomentuj
 • Zrób to sam – zabudowa z płyt kartonowo-gipsowych (część 1)

  Zdjecie-2-928 - Zrób to sam - zabudowa z płyt kartonowo-gipsowych (część 1)
  Płyty kartonowo-gipsowe są autorami małej rewolucji w branży budowlanej. Odkąd pojawiły się w masowej sprzedaży, aranżacja pomieszczeń stała się prostsza i tańsza, a prostą zabudowę może wykonać nawet początkujący majsterkowicz. Wystarczy, że będzie pamiętał o kilku zasadach, a przed pracą zgromadzi zestaw podstawowych narzędzi. Dla tych, którzy czują potrzebę tworzenia z karton-gipsu - krótki poradnik: jak zbudować prostą zabudowę z płyt GK.
  Skomentuj
 • Jak zrobić prostą skrzynkę narzędziową

  1 - Jak zrobić prostą skrzynkę narzędziową
  Sezon ogrodowo-działkowy powoli się kończy. Korzystając z ładnej pogody za oknem i faktu, że póki co w warsztacie jest jeszcze ciepło, postanowiłem przygotować prosty projekt - skrzynkę, w której możemy przechowywać drobne narzędzia ogrodowe, a zimą wykorzystać ją jako donicę na zioła bądź inne rośliny.
  1 komentarz