• Robimy wieszak na opony

  14-1079 - Robimy wieszak na opony
  Co pół roku, kiedy nadchodzi czas zmiany opon w samochodzie, właściciele samochodów zadają sobie pytanie jak i gdzie przechowywać opony samochodowe. Jeśli posiadasz w garażu lub komórce ścianę, możesz przechowywać opony właśnie tam, na własnoręcznie wykonanym wieszaku na opony samochodowe.
  1 komentarz
 • Zrób to sam – konserwacja elektronarzędzi

  zdjecie-8-1066 - Zrób to sam - konserwacja elektronarzędzi
  Zabrzmi to dziwnie, ale my, majsterkowicze, pod wieloma względami jesteśmy jak rolnicy. Oprócz tego, że potrafimy własnymi rękoma robić przeróżne rzeczy, to hobby wymaga przynajmniej podstawowej znajomości narzędzi, którymi pracujemy  i umiejętności ich konserwacji. Dzisiaj będzie zatem o tym, jak odpowiednio konserwować elektronarzędzia. Podobnie, jak w poprzednich wpisach – moich, ale także Anety i Andrzeja – zastosowanie  wskazówek z artykułu będzie wymagało posiadania podstawowych narzędzi  i odrobiny wolnego czasu.
  Skomentuj
 • Zrób To Sam – Wymiana klocków hamulcowych przed zimą

  1-1050 - Zrób To Sam - Wymiana klocków hamulcowych przed zimą

  Spośród wszystkich umiejętności, jakie posiada przeciętny majsterkowicz, bardzo przydatna jest ta, która pozwala wykonywać samodzielnie proste czynności serwisowe przy aucie. Nie chodzi tutaj nawet o to, aby zaoszczędzić parę groszy (czego mogliście się spodziewać po Panu Fleksie - poznaniaku przez zasiedzenie), ale o to, by zdobyć nowego skilla i poznać budowę auta.
  2 komentarzy
 • Półokrągły stojak na drewno kominkowe – część 2

  1-10221 - Półokrągły stojak na drewno kominkowe – część 2
  poprzedniej części skleiłem duży łuk, który będzie służył do przechowywania drewna obok kominka. W tym odcinku dorobimy konstrukcję, na której cały stojak będzie się trzymał.
  Skomentuj
 • Posezonowa konserwacja kompresora

  1-10031 - Posezonowa konserwacja kompresora
  Mam w domu kompresor, który służy mi dzielnie przez całe lato. Sprężone powietrze jest mi potrzebne ciągle - a to muszę podpompować koła w samochodzie, a to uruchomić podnośnik i podnieść ciężkiego bala, czy coś zdmuchnąć lub wydmuchać kurz z zakamarków maszyny. Najczęściej jednak wykorzystuję je do wiertarki i szlifierki. Używam tych narzędzi niemal na okrągło, co oznacza, że kompresor co chwila się uruchamia, by zwiększyć ciśnienie powietrza. Tak mocno eksploatowane narzędzie wymaga odpowiedniej konserwacji.
  2 komentarzy